Naše hodnoty | Innovation Footprint

naše hodnoty – co je pro nás důležité

Dali jsme si za cíl nadchnout komerční subjekty pro jiný úhel pohledu na odpovědné podnikání. I my sami se podle toho řídíme.

Na základě dlouholetých zkušeností jsme přesvědčeni, že komerčně úspěšná firma uplatňující principy odpovědného podnikání má propojení byznysu a společenské prospěšnosti zakódované v podstatě své existence, v koncipování svých obchodních modelů. Nepřipíná si dobročinnost na sako jako chloubu a trofej, ale přijímá odpovědnost z dobrého fungování společnosti, komunity i jednotlivce. Sama pak díky tomuto dobrému fungování profituje a vzkvétá. Nadšení, vášeň a víra stojí na emocích, proto je nedílnou součástí našich hodnot:

lidský rozměr spolupráce

rozhodování podložené odpovědností

férovost, naplnění a smysl

porozumění potenciálu

svoboda finanční i jiná

ekologická, sociální a ekonomická udržitelnost

Věříme, že při nastavování firemní strategie je shoda na základních hodnotách stejně důležitá, jako definice směru a cíle.

naše inspirace

Výborným zdrojem inspirace je pro nás knížka „Model konání dobra“, kterou v roce 2015 napsala  izraelská podnikatelka Shari Arison. Slavná americko-izraelská podnikatelka a filantropka na konkrétních příkladech ze svých společností ukazuje, že v podnikání lze vytvářet zisk a zároveň myslet na lidi i planetu. Pohled na ekonomické výsledky jejího hodnotami řízeného firemního portfolia nikoho nenechá na pochybách, že to jde.